Akademicki Klub Turystyczny WATRA

O Klubie

Kim jesteśmy?

Akademicki Klub Turystyczny Watra

AKT Watra to stowarzyszenie działające przy Politechnice Śląskiej, zrzeszające osoby zajmujące się turystyką. Przede wszystkim jednak jesteśmy grupą ludzi, którzy uwielbiają spędzać aktywnie czas: chodzą po górach, zdobywają czterotysięczniki, pływają kajakami, żeglują, wspinają się, bikepackingują, eksplorują jaskinie, skiturują i podejmują wiele, wiele innych aktywności. Opiekujemy się także Chatką AKT na Pietraszonce w Istebnej.
Jeśli nie podróżujemy, można spotkać nas w Gliwicach – w naszej siedzibie w CKS Mrowisko. To tam organizujemy spotkania, slajdowiska, planszówki i warsztaty.

Historia AKT Watra

Nasz Klub działa od ponad 60 lat! Poznaj jego historię.

Informacje dla Klubowiczów

Tu znajdziesz statut oraz informacje o składkach i darowiznach dla Klubu.

Zarząd

Poznaj członków zarządu AKT Watra.

Kalendarium

Co robiliśmy przez ponad sześć dekad działalności? Wkrótce dodamy tę zakładkę, prosimy o cierpliwość.

Co słychać?

Sprawdź nasze wydarzenia

Klub

Dlaczego warto dołączyć do AKT Watra?

Spróbujesz różnych rodzajów turystyki

Kajaki, skitury, bikepacking, wspinaczka... a może bushcraft? Dołączając do Watry, zyskasz wiedzę o wielu różnych aktywnościach turystycznych i na pewno odkryjesz, którą z nich lubisz najbardziej. Poza tym poznasz innych, nieco szalonych ludzi, którzy podzielą Twoją pasję!

Znajdziesz znajomych na całe życie

... i to nie tylko do wspólnych podróży. W AKT powstała atmosfera przyjaźni i wzajemnej pomocy. Podczas wspólnych wyjazdów nawiązują się znajomości na całe życie. Do dziś wielu naszych starszych kolegów spotyka się na wspólnych zjazdach i wyprawach. Sporo osób w Klubie znalazło swoją drugą połówkę 😉

Nauczysz się wielu przydatnych umiejętności

Wszyscy nasi Watrowicze chętnie podzielą się z Tobą swoimi umiejętnościami i wiedzą. Możesz nauczyć się jak rozpalić ognisko i narąbać drewna, jak przeżyć w górach w środku zimy, wspinać się w skałach, pływać kajakiem oraz jak korzystać ze specjalistycznych sprzętów turystycznych.

Skorzystasz ze sprzętu turystycznego

Planując wyjazd turystyczny możesz skorzystać z klubowego sprzętu turystycznego. Mamy do dyspozycji sprzęt wspinaczkowy, wysokogórski, kajakarski (w tym kajaki górskie), obozowy oraz namioty.
Nowi członkowie

Jak dołączyć do AKT Watra?

Najprostszym sposobem zostania członkiem AKT Watra jest zapisanie się na Kurs Turystyki Wszechstronnej, a także angażowanie się w życie Klubu oraz Chatki AKT na Pietraszonce.
Klubowicze

Informacje dla klubowiczów

Członkowie co roku wpłacają składkę członkowską w wysokości 65 zł. Składka jest aktywna od Zebrania Walnego do kolejnego Walnego. Zebrania Walne odbywają się zawsze w czerwcu. Nowi klubowicze są zwolnieni z opłacania składek członkowskich przez pierwszy rok.

Rachunek do wpłat:
18 2030 0045 1110 0000 0259 7150
W tytule przelewu prosimy o poprawny opis, np. "Składka członkowska Nazwisko" lub "Darowizna".